Wady wzroku – na całe życie?

Wszystko o laserowej korekcji wzroku w Laguna Medical w Gdyni.

zobacz infografikę

Wszyscy marzymy o życiu idealnym. Choć jego wyobrażenia są tak różne jak my sami, co do jednego na pewno wszyscy będziemy zgodni – w idealnym życiu nikt nie nosi okularów ani soczewek, wszyscy za to są szczęśliwi i wolni od problemów zdrowotnych. Codziennie tysiące osób urzeczywistnienia powyższy ideał, i dokonuje tego nie za pomocą czarów, a najnowszych osiągnięć technologii. Pierwszym krokiem, aby stanąć w szeregu razem z nimi jest decyzja o laserowej korekcji wad wzroku. To innowacyjne rozwiązanie pozwala oddalić widmo powszechnych dysfunkcji wzroku – astygmatyzmu, daleko- i blisko wzroczności – poza granice codziennych zmartwień.

Do zabiegu laserowej korekcji kwalifikują się wszystkie osoby w przedziale wiekowym od 18 – do 45 lat. Do przeciwwskazań natomiast należą współistniejące schorzenia oczu, m.in. zaćma oraz jaskra, ale także ogólne – jak cukrzyca czy choroby tarczycy. Ważna jest pierwsza wizyta u specjalisty, która pozwoli ustalić indywidualny przebieg przywracania pełni wzroku. Osobom po czterdziestym roku życia proponujemy inne, skuteczne rozwiązania, które pomogą im wyrzucić okulary – wszczep soczewek torycznych.

Aktywni zimą

Okres zimowy to czas wzmożonej aktywności dla osób kochających sport. Pierwsze opady śniegu motywują do odkurzenia nart, łyżew i desek snowboardowych. Pespektywa aktywnego spędzania czasu otwiera się nie tylko przed dorosłymi, ale i dziećmi, które równie chętnie angażują się w poważniejsze zmagania sportowe w górach i na lodowiskach. Zimową aktywność skutecznie jednak utrudniają wady wzroku i okulary, które nie sprawdzają się w roli ekwiwalentu dobrego wzroku – szczególnie podczas wytężonego wysiłku fizycznego. Sport i wady wzroku to połączenie niezwykle niebezpieczne!

Szybko, wygodnie i swobodnie

Zauważmy, że okulary coraz częściej rozpatrywane są w kategoriach modowych –  podkreślają styl i dodają nowego wymiaru estetycznego naszym kreacjom. Ale to, co współczesnego człowieka definiuje w większym stopniu niż rozbudzona potrzeba estetycznych doznań, to jego dążenie do osiągania najwyższych efektów w każdej sferze życia. Stawiamy dziś na wygodę, mobilność i funkcjonalność, gdy zaś pojawia się problem – rozwiązujemy go natychmiast. Ale zarówno okulary, jak i soczewki problemu nie likwidują, jedynie pomagają z nim żyć. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest laserowa korekcja wad wzroku, ponieważ tylko dzięki niej uzyskać można stałą poprawę widzenia.

Wada wzroku nie jest wyrokiem na całe życie – może być tylko epizodem, który łatwo zostawić za sobą. Pacjenci odzyskują ostrość widzenia kształtów i barw na każdą odległość, a ta poprawa generuje następne – lepsze samopoczucie, wiarę we własne możliwości, intensywniejszy rozwój osobisty i zawodowy. Decyzja o zdjęciu okularów jest więc tak naprawdę bardzo prosta, ponieważ sprowadza się do wyboru między samodzielnością a ograniczeniami. A w tej kwestii nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości.