Wada wzroku jest niemęska

Mężczyźni w Polsce przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu i zdrowia. Wynika to z wyzwań rynku pracy i naturalnej potrzebie zachowania atrakcyjności.

manLeczenie wad wzroku wpisuje się w ten trend idealnie. Psychologia i socjologia wskazuje na wyraźny związek presji społecznej i medialnej (zwłaszcza w dobie social media) ze wzrostem zainteresowania mężczyzn własnym zdrowiem i wyglądem. Film, reklama i czasopisma pomagają kreować mężczyznę fizycznie atrakcyjnego, zdrowego, pewnego swojej pozycji zawodowej i statusu społecznego. Uważa się, że zmiana w sposobie myślenia na temat tego co „męskie” i „niemęskie”, tkwi także w podróżach i… w zadbanych kobietach, które głośno wyrażają swoje oczekiwania co do ich partnera.

Laserowa korekcja wzroku to życie bez okularów. Zobacz to!

biznesmanZdaniem kobiet zadbany mężczyzna delikatnie i ładnie pachnie dobraną wodą toaletową, ma zadbane włosy i paznokcie, nosi dopasowane, schludne i czyste ubranie. Atrakcyjność mężczyzny panie oceniają rozpoczynając od twarzy i jak pokazują badania aż 63% kobiet uważa, że mężczyzna w okularach jest mniej atrakcyjny od panów którzy okularów nosić nie muszą. Nauka tłumaczy, że panie nie analizują kwestii astygmatyzmu, czy to wada wzroku czy choroba oczu – zupełnie naturalnie mężczyzna w okularach jest w ich oczach mniej sprawny, a co  za tym idzie mniej atrakcyjny.

– Wzorzec faceta, który nie dba o zdrowie ani o to jak wygląda, a pielęgnuje jedynie rozwój intelektualny, oddaje się pracy i zarabianiu na utrzymanie rodziny, przechodzi do lamusa. To wszystko jest nadal dla kobiet bardzo istotne, natomiast na równi ze zdrowiem i pieniędzmi ważne stało się to, jak mężczyzna wygląda i to bez względu na szerokość geograficzną jego przestrzeni życiowej. – podkreśla prof. Josh Weighford z University of Notre Dame.

Z badań socjologów z tego samego uniwersytetu wynika, że również we własnym gronie panowie wyżej oceniają zdolności dedykowane męskim stereotypom tym kolegom, którzy nie noszą okularów. Soczewki są oczywiście znakomitym kamuflażem, jednak powikłania jakie niesie ze sobą długotrwałe używanie soczewek są zdecydowanie zbyt wielką ceną. Dobry lekarz okulista z pewnością odradzi takie rozwiązanie.

Krótkowzroczność, astygmatyzm, zaćma, starczowzroczność – to najczęściej wymieniane przypadłości związane ze wzrokiem i występują one oczywiście bez względu na płeć i rasę. Laserowa korekta wzroku pomaga uporać się z nimi i cieszyć wygodą oraz wyższą jakością życia.

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit