Traffic Design vol.5

Muraliści od 8 do 28 czerwca ozdobią ulice Gdyni. Motywem tegorocznej edycji jest litera, a partnerem Festiwalu jest Laguna Medical.

plakatPierwszym artystą, który odwiedzi Gdynię będzie pochodzący z Holandii ZEDZ. Jak sam o sobie mówi: niesławny graficiarz, słynny projektant. Podczas festiwalu poznamy tę drugą wersję ZEDZ-a – na mieście pojawią się przestrzenne obiekty jego autorstwa. Pracę rozpocznie również znany paryski typograf Tyrsa.

W tym czasie ekipa organizatorów i wolontariuszy rozpocznie przygotowania do otwarcia debiutującego w tym roku centrum festiwalowego, którym na czas miejskich działań stanie się Domek Abrahama.

Przestrzeń zajmowanego niegdyś przez Muzeum Miasta Gdyni budynku wypełnią designerskie meble wykonane przez architekta Filipa Kozarskiego (który jest pomysłodawcą zeszłorocznej interwencji na stacji Redłowo SKM). W Domku Abrahama będzie można przyjemnie spędzić letnie popołudnie oglądają sztukę lub przeglądając książki i magazyny poświęcone grafice i architekturze. Coś dla siebie znajdą tu także miejscy aktywiści. Domek Abrahama to także ciekawy program warsztatów i tematycznych pokazów filmowych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć filmy dotyczące szyldziarstwa, graffiti oraz street artu, czyli Neon, Rurales, Pixadores oraz Sign Painters.

Poza muralami i instalacjami odbywać się będą angażujące naszych odbiorców wydarzenia festiwalowe:
14.06 otwarcie Domku Abrahama
16.06 pokaz filmu Sign Painters
17.06 tworzenie mapy sentymentalnej ul. Starowiejskiej
18.06 wernisaż Typoets w tuBAZIE
21.06 pop-up’owy salon tatuażu w tuBAZIE
23.06 pokaz filmu RURALES
24.06 warsztaty z Plastykiem Miejskim
25.06 pokaz filmu Pixadores
26.06 finisaż festiwalu

Aby być na bieżąco z życiem Festiwalu zachęcamy do śledzenia kanałów SM – Facebook oraz Instagram – gdzie najszybciej pojawiają się nowe zdjęcia i informacje.