Nie ma nic bardziej irytującego niż noszenie okularów podczas ćwiczeń. I nawet jeśli można stosować szkła kontaktowe to nadal jest to niewygodne i często prowadzą do infekcji. Poza tym gry zespołowe i sport „kontaktowy” absolutnie zakazuje zarówno jednych, jak i drugich szkieł.

Czy w Twoich goglach pływacki, narciarskich lub rowerowych są szkła korekcyjne? Oczywiście – takowe istnieją, ale z racji dostępności i bezpieczeństwa laserowej korekcji wzroku produkuje się ich mniej i są – odwrotnie niż coraz to bardziej tania korekcja wad wzroku – coraz droższe. Jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem koszty są co najmniej wysokie, a eksploatacja krótka. I wciąż niewygodna, a nawet niebezpieczna – spocone, zaparowane lub zabrudzone okulary trzeba zdjąć choćby na chwilę, a więc zatrzymać się natychmiast (na stoku?!) lub – opcja dla tych z wyobraźnią zdjąć w trakcie jazdy… Czy nie lepiej „Aktywnie i zdrowo, ale bezpiecznie”?

Po laserowej korekcji wzroku można uprawiać dowolną dyscyplinę – nawet te o których dotąd okularnicy tylko marzyli, bądź nie mogli uczestniczyć w pełni w swoim żywiole – na przykład wiele osób które trenują karate nosi okulary, ale jeśli myśli się o zawodach lub stopniu mistrzowskim, trzeba realnie ocenić zarówno predyspozycje, jak i fakt, że okulary są zabronione podczas walki, tak samo jak soczewki kontaktowe. Oczywiście jest wielu mistrzów, którzy widzą najdalej na dwa metry – im się udało, ale to wyjątki które potwierdzają regułę. To samo dotyczy zresztą boksu czy innych dyscyplin kontaktowych, nawet piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki.

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit