Stożek rogówki

Stożek rogówki jest jedną z najczęstszych przyczyn niezakwalifikowania
się Pacjenta na zabieg korekcji wady wzroku. Wielu pacjentów właśnie
w trakcie badań w kierunku zabiegu korekcji dowiaduje się, że są chorzy
na stożek rogówki.

Zwykle pierwszym sygnałem ewentualnej choroby jest brak możliwości dopasowania optymalnej korekcji okularowej. Pacjenci narzekają, że pomimo kilkukrotnej zmiany mocy okularów, nadal nie widzą dobrze. W gabinecie nie wyposażonym w sprzęt do wykonywania topografii rogówki zwykle rozpoznaje się chorobę w dość zaawansowanym stadium. Na szczęście już coraz więcej okulistów posiada odpowiednie narzędzia diagnostyczne oraz wiedzę potrzebną do szybkiej diagnozy, lub podejrzenia stożka rogówki.

A czas jest bardzo ważny w tym przypadku, ponieważ im szybciej podejmie się leczenie, tym lepsze efekty można uzyskać. Co również bardzo ważne, wcześniejsza diagnoza zmniejsza ewentualne przykre konsekwencje, a może być nimi nawet konieczność przeszczepu rogówki, jeśli nie podejmiemy w porę leczenia lub zabiegu zatrzymującego postęp choroby.

W kolejnych zakładkach znajdą Państwo więcej informacji zarówno o samej chorobie, jak i zabiegach stosowanych przy tego rodzaju dystrofii rogówki. Polecamy także zakładkę z doświadczeniami osób ze stożkiem, gdzie mamy nadzieję będzie przybywać jak najwięcej wartościowych treści.

Umów się na kosultację

W Laguna Medical!