Czy soczewki są bezpieczniejsze od zabiegu?

Powszechne przekonanie, że noszenie soczewek kontaktowych jest bezpieczniejsze niż zabieg laserowej korekcji wzroku, to powszechne nieporozumienie.

Szczerze mówiąc, to użytkownicy szkieł kontaktowych są narażeni bardziej i w rzeczywisty sposób na powikłania które prowadzą do utraty wzroku.

close_up_of_eyeW 2006 roku okulista William Mathers i jego zespół w oparciu o dokumentację medyczną obliczyli, że noszący soczewki kontaktowe mają około jednej na 100 szans na rozwój poważnych powikłań związanych z soczewkami, i aż jedną na 2000, że w wyniku powikłań utracą znacząco lub całkowicie wzrok. Badacze określili, że takie ryzyko w wyniku LASIK

to znacznie bliżej jednej szansy na 10000.

Dokładne wyniki badań można znaleźć w archiwum w czasopisma Archives of Ophthalmology.

Trudno porównywać, łatwo kalkulować

photo_of_eye_surgeryNiełatwo jest porównać ze sobą dwie zupełnie różne metody korygowania wzroku: rzadkie powikłania chirurgii laserowej LASIK występują natychmiast, a ryzyko powikłania związane z soczewkami kontaktowymi gromadzą się na przestrzeni wielu lat. Trzeba też pamiętać, że ryzyko związane z długotrwałym noszeniem soczewek jest znacznie większe kiedy używa się ich niewłaściwie, ale występuje ono cały czas, nawet przy właściwym użytkowaniu.

Z  mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że niemal każdy kto nosi soczewki w jakimś momencie narusza zasady właściwego ich użytkowania. I właśnie dlatego pogłębiałem wiedzę na temat LASIK i laserowej korekcji wzroku, aby jako lekarz proponować znacznie lepsze, trwałe i bezpieczne leczenie wady wzroku.

LASIK jest bezpieczny – to podstawowy argument za jego wykonaniem. Operacja oczu laserem to także trwały efekt. Do wielu pacjentów przemawia fakt, że budząc się w środku nocy i w sytuacjach kiedy nagle trzeba być w 100%  sprawnym nie muszą szukać okularów, a już na pewno nie wciskać do oka „kontaktów”.

Serdecznie zachęcam do zadawania pytań. Zespół Laguna Medical i ja osobiście jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear form

Submit