Powody, korzyści i efekty laserowej korekcji wzroku

Najlepszy sposób na wyleczenie wady wzroku to laserowa korekcja wzrokuNiemal każdy kto ma wadę wzroku marzy o tym, by choć w jakimś stopniu przywrócić sobie normalne funkcjonowanie. To w zasadzie jedyny dla wykonania zabiegu jakim jest laserowa operacja oczu.

Najważniejsze efekty laserowej korekcji to wyraźne widzenie, tak jak u człowieka bez wady. Trzeba jednak pamiętać, że oko na zawsze pozostanie źle wykształcone. Zwykle u osób z wadą wzroku nieprawidłowy jest kształt całej gałki ocznej (jest zbyt długa przy krótkowzroczności lub zbyt krótka w przypadku dalekowzroczności). Czasem wada spowodowana jest również nieprawidłowościami rogówki, która ma zbyt dużą lub zbyt małą siłę łamiącą, lub jest zwyczajnie nierówna. Ten fakt zobowiązuje pacjentów do traktowania swoich oczu w sposób szczególny, ponieważ laserowa korekcja nie koryguje przyczyny złego widzenia, a jedynie naprawia skutek.

Laserowa korekcja wzroku w najlepszym ośrodku - Laguna MedicalMotywacja to bardzo ważny czynnik w przypadku wszystkich zabiegów chirurgicznych, ale przy decydowaniu się na zabieg laserowej korekcji widzenia nabiera jeszcze większego znaczenia. Można bowiem uznać, że w pewnym sensie laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów z grupy medycyny estetycznej

, ponieważ ma za zadanie usunąć pewien defekt oraz poprawić jakość życia, a nie ratować zdrowie albo życie. Głównym wskazaniem do zabiegu jest tu wola pacjenta. Dlatego decyzja musi być świadoma i przemyślana.

Efekty laserowej korekcji zależne są od wielu czynników, m.in. budowy oka, indywidualnych predyspozycji do gojenia się organizmu, ale także od predyspozycji psychicznych i motywacji.Nie zawsze bowiem cel jaki zakłada pacjent jest możliwy do osiągnięcia. Zabiegi wykonuje się nie tylko wtedy, gdy efektem będzie uzyskanie 100% widzenia. Bardzo często nasze gałki oczne są na tyle nieprawidłowo wykształcone i posiadają tak duże defekty, że jedynie częściowo udaje się polepszyć widzenie. Mimo to warto, bo efektem może być pozbycie się okularów oraz optymalne przywrócenie ostrości. Należy jednak wraz z okulistą rozważyć wszystkie za i przeciw, dowiedzieć się jaki efekt jest spodziewany w naszym konkretnym przypadku i zastanowić się, czy będzie on dla nas satysfakcjonujący.

Umów się na kosultację

W Laguna Medical!