Dla kogo laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku w najlepszym ośrodku - Laguna MedicalWady wzroku możemy obecnie usuwać za pomocą lasera lub wszczepu soczewek. Laserowa korekcja wzroku niewątpliwie wiedzie prym, tym bardziej, że inne zabiegi mające na celu pozbycie się wad refrakcji wykonywane są właściwie jedynie wtedy, gdy laser nie jest w stanie pomóc.

 

WIEK – jednym z ograniczeń jest nasza data urodzenia. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane jedynie osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat. Najlepszy jednak okres jest między 23 a 40 rokiem życia, bowiem wada jest już zwykle stabilna, a organizm na tyle młody, aby szybko poradzić sobie z gojeniem. Ponadto nie dotyczy nas jeszcze starczowzroczność, więc efekt będzie bardziej zadowalający.

ZDROWIE – kolejnym czynnikiem determinującym możliwości poddania się zabiegowi jest nasze zdrowie. Dobry kandydat jest ogólnie zdrowy, w szczególności nie obarczony chorobami autoimmunologicznymi, z wyrównaną gospodarką hormonalną, wolny od czynnych infekcji. Kobieta chcąca poddać się zabiegowi nie może być w ciązy ani karmić piersią. Dobrze jest nie planować ciąży do 6 miesięcy po zabiegu. Wykluczyć nas mogą również choroby oczu: jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki oraz skłonność do bliznowców i kolagenozy.

WARTOŚĆ WADY – zabiegiem można korygować krótkowzroczność do -14 dioptrii, dalekowzroczność (inaczej nadwzroczność) do +6 dioptrii oraz astygmatyzm do 5 dioptrii. Jeśli wada sferyczna oraz cylindryczna występują jednocześnie mogą być one usunięte calkowicie pod warunkiem, że nie przekraczają maksymalnej możliwej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad.

NIEDOWIDZENIE – nie jest wadą wzroku, a nieprawidłowością w przekazie impulsów między okiem a korą mózgową, dlatego niemożliwe jest wyleczenie niedowidzenia w dorosłym wieku, gdy wykształcenie układu nerwowego uległo już zakończeniu. W przypadku osób z wadą wzroku oraz niedowidzeniem występującym jednocześnie zabieg laserowej korekcji może polepszyć widzenie o tyle, ile najlepsza korekcja okularowa.

STARCZOWZROCZNOŚĆ – (łac. Presbyopia

) jest spowodowana utratą możliwości akomodacji oka. Pojawia się ona zwykle po 40 roku życia i zmusza do sięgnięcia po okulary do czytania. Laserowa korekcja wzroku nie koryguje starczowzroczności, można natomiast w uzasadnionych przypadkach wykonać zabieg jednego oka tworząc w ten sposób tzw. monowizję. Najlepszym sposobem leczenie prezbiopii jest wszczep soczewek.

Jeśli powyższe informacje wskazują na to, że nie ma dla Ciebie przeciwwskazań – możesz być dobrej myśli. Masz bardzo duże szanse, że laserowa korekcja jest odpowiednia dla Ciebie. Aby podwyższyć swoją pewność możesz przejść nasz Test dla pacjenta. Jeśli i tu uzyskasz pozytywną odpowiedź, prawdopodobieństwo, że nie zakwalifikujesz się do zabiegu jest niewielka. Możesz spokojnie zarejestrować się na badania.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU – jest jedynym sposobem na definitywne określenie, czy nadajemy się do zabiegu, jaka metoda byłaby najbardziej wskazana i jakich spodziewać się efektów.

 

Umów się na kosultację

W Laguna Medical!