Jak się przygotować?

Aby zabieg korekcji prezbiopii był skuteczny należy się do niego przygotować, a po zabiegu przestrzegać kilku zaleceń. To kilka prostych zasad z którymi pacjenci nie mają żadnych kłopotów.

Przed badaniem kwalifikacyjnym trzeba pamiętać, że Lekarz podczas konsultacji będzie zakrapiał oczy, aby m.in. zbadać dno oka, więc widzenie po badaniu może być niewyraźne przez ok. 2 godziny. W tym czasie nie zaleca się prowadzenia samochodu. Na badanie trzeba zarezerwować ok. 1,5 godziny i warto zabrać ze sobą poprzednie wyniki badań okulistycznych, gdyż mogą być one pomocne w ocenie stanu zdrowia Pacjenta.

Między wizytą kwalifikacyjną a zabiegiem trzeba wykonać badania laboratoryjne, na które Lekarz wydaje skierowanie. Badania mogą zostać wykonane w dowolnym laboratorium i przyniesione w dniu zaplanowanym na operację. W zależności od stanu zdrowia, 2 lub 5 dni przed zabiegiem trzeba przyjmować krople, na które lekarz wystawia receptę podczas badania.

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej, w znieczuleniu miejscowym, w procedurze jednodniowej, czyli Pacjent przebywa w naszym Centrum zaledwie ok. 3 godzin. W dniu zabiegu należy zgłosić się na wyznaczoną godzinę z kompletem wyników badań. Najpierw Pacjent kierowany jest na salę przygotowań. W między czasie odbywa się konsultacja z anestezjologiem (jest obecny także w czasie zabiegu) i pielęgniarkami, zbierany jest wywiad medyczny. Zabieg trwa ok. 20 minut, jest bezbolesny, wykonuje go ten sam lekarz, który kwalifikował. Po zabiegu, Pacjent odpoczywa na sali pooperacyjnej i w zależności od samopoczucia po ok. 1,5 godziny wychodzi do domu. Na zabieg należy przyjść z osobą towarzyszącą, która odbierze Pacjenta.

W czasie rekonwalescencji należy zgłaszać się na wyznaczone kontrole tj. następnego dnia po zabiegu, po tygodniu, miesiącu, po 3 miesiącach. Przez ok. 2 tygodnie trzeba stosować plastikowe osłonki na oko, które Pacjent otrzymuje od nas po zabiegu. Zalecane jest spanie na przeciwnej stronie niż operowana lub na wznak. Włosy można umyć najszybciej po tygodniu, odchylając głowę do tyłu, w taki sposób aby woda z szamponem nie przedostały się do oczu. Wskazane jest także aby ograniczyć wysiłek fizyczny. Po zabiegu trzeba również przyjmować te same kropelki co przed zabiegiem.

Pacjent ma cały czas kontakt z pracownikami Laguna Medical w tym również z Lekarzem Operatorem. Jeżeli pojawiają się jakieś pytania, wątpliwości lub dolegliwości zawsze jesteśmy w stanie pomóc.