Laserowa korekcja prezbiopii

O ile laserowa korekcja wady wzroku ma na celu wyrównanie widzenia, tak by pacjent widział najlepiej w dal, to w przypadku prezbiopii i zastosowania tzw. monowizji, celowo pozostawia się częściową wadę jednego oka, tak aby było przystosowane do patrzenia do bliży.

Opisana technika może znaleźć zastosowanie w wybranej grupie pacjentów, o czym decyduje lekarz podczas kwalifikacji. Wiele osób jednak nie toleruje takiego rozwiązania, więc warto decyzję o wytworzeniu monowizji poprzeć próbą takiego rozwiązania za pomocą odpowiednio dobranych soczewek kontaktowych.prezbiopia

W przypadkach, gdy niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu laserowej korekcji wzroku

, np. ze względu na zbyt cienką rogówkę, lub gdy pacjent cierpi już z powodu presbiopii i chciałby dobrze widzieć we wszystkich odległościach, rozwiązaniem może być wszczepienie zaawansowanej technologicznie soczewki wewnątrzgałkowej (IOL). Efekty dobrego widzenia zarówno bliży jak i dali można uzyskać dzięki soczewce wieloogniskowej klasy premium: AcrySof® IQ ReSTOR® . 

Soczewka taka dzięki odpowiedniej budowie oraz specjalnym prążkom, ma możliwość zmieniania mocy optycznej w zależności od odległości, czym naśladuje funkcję naszej własnej soczewki, dlatego często nazywana jest także soczewką pseudoakomodacyjną.

 

Umów się na kosultację

W Laguna Medical!